Dlaczego stwierdzono u mnie hiperprolaktynemię czynnościową?

Wyniki badań hormonalnych: prolaktyna 151 ulU/ml (norma 102-496), prolaktyna 1h po MTC 7083 ulU/ml, 2h po MTC 4180 ulU/ml. Badanie w 18 dniu cyklu. Dlaczego stwierdzono u mnie hiperprolaktynemię czynnościową, skoro wynik prolaktyny wyszedł w normie?

Według współczesnej wiedzy nie powinno się wykonywać testów obciążenia MCL. Tylko poziom PRL na czczo. Jeśli wynik jest prawidłowy - koniec diagnostyki. A tak w ogóle, czemu zlecono PRL?