Wynik badania poziomu prolaktyny u 34-letniej osoby do analizy

Dobry Wieczór, Czy mój wynik badania prolaktyny jest prawidłowy? Na czczo prolaktyna wyszła 281.1 mlU/l ( wartości prawidłowe 102-496 mlU/l), po obciążeniu w teście 2 MTC po godzinie prolaktyna wyszła 2070.0 mlU/l.

Piotr Pilarski

Jeśli na czczo była norma to test po obciążeniu nie ma znaczenia.

Pozdrawiam.