Dlaczego tak się dzieje i czy naprawdę niesie ze sobą ryzyko?

Dzień dobry! Mam na nogach pajączki i szukam dobrej i trwałej metody depilacji. Trafiłam na domowy sprzęt IPL różnych firm, ale w przeciwwskazaniach jest napisane, że właśnie na pajączki i żylaki nie może być stosowany. Dlaczego tak się dzieje i czy naprawdę niesie ze sobą ryzyko, czy jest to raczej zabieg firm, mający chronić przed potencjalnymi reklamacjami w przypadku niewłaściwego stosowania? Dziękuję

Dzień dobry, z uwagi iż IPL nie jest tak precyzyjnym urządzeniem jak laser, może oddziaływać zarówno na melaninę zawartą we włosie jak i hemoglobinę w naczynkach. W takim przypadku sugerowałabym wybór odpowiedniego gabinetu z laserem diodowym, który przy wykluczeniu pozostałych ewentualnych przeciwwskazań będzie mógł zostać wykorzystany w Pani przypadku. Pozdrawiam, Aleksandra Duczmal.