Zapytaj lekarza

7 3 6 , 7 1 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Fotodepilacja IPL a skóra naczynkowa

Witam! Mam pytanie dotyczące fotodepilacji IPL. Mam skórę naczynkową (na nogach takowe się już pojawiły) i zastanawia mnie czy jest to dobra metoda depilacji? Na niektórych stronach salonów przeczytałam informację, że jest ona nawet wskazana, a tymczasem na innych albo w opisach urządzeń do fotodepilacji w domu, jak np. marki Philips napisano, że nie powinno się jej stosować. Stąd pytanie, jak jest w praktyce i z czego to wynika? I jeszcze, czy jeśli jednak nie mogę jej stosować na nogi, to czy mogę na inne części ciała tam, gdzie te naczynka nie występują? Dziękuję :)
KOBIETA, 27 LAT 10 miesięcy temu

Mikrodermabrazja

Mikrodermabrazja to zabieg kosmetyczny. Jest to mechaniczne ścieranie naskórka. Chcesz wiedzieć więcej o zabiegu? Koniecznie obejrzyj nasz filmik.

Dzień dobry, z uwagi iż IPL nie jest tak precyzyjnym urządzeniem jak laser, może oddziaływać zarówno na melaninę zawartą we włosie jak i hemoglobinę w naczynkach. W takim przypadku sugerowałabym wybór odpowiedniego gabinetu z laserem diodowym, który przy wykluczeniu pozostałych ewentualnych przeciwwskazań będzie mógł zostać wykorzystany w Pani przypadku. Pozdrawiam, Aleksandra Duczmal.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy