Zapytaj lekarza

7 4 0 , 8 8 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy laser IPL jest skuteczny i pomoże?

Witam, mam problem z trądzikiem różowatym (rumień przemijający), stosuje różnego rodzaju dermokosmetyki z różnym skutkiem, dowiedziałem się że istnieje laser IPL, czy laser jest skuteczny i pomoże?
MĘŻCZYZNA, 24 LAT ponad rok temu

Objawy trądziku pospolitego

Trądzik pospolity to zmora wielu nastolatków. Objawia się nieestetycznymi krostkami, które w dużej ilości pojawiają się na twarzy. Obejrzyj nasz film i dowiedz się, jak jeszcze objawia się trądzik.

Lek. Tomasz Budlewski
79 poziom zaufania

zależy od stopnia nasilenia zmian, i zawsze zabiegi tego typu powinny być pod ścisłym okiem lekarza dermatologa lub medycyny estetycznej.

0

Dzień dobry,

Po pierwsze IPL nie jest laserem, tylko urządzeniem emitującym rozproszoną wiązkę świetlną. Z racji na większą precyzyjność oraz moc zdecydowanie bardziej polecam laser np. Gemini, który posiada 2 długości fal: 532 nm and 1064 nm. Dzięki temu możliwe jest oddziaływanie na struktury położone na różnej głębokości i o różnym kolorze. Ważną rolę odgrywa również pielęgnacja domowa cery z trądzikiem różowatym.

Pozdrawiam serdecznie.

0

Dzień dobry, decydując się na zabieg, powinna kierować się Pani nie tyle wyborem samego urządzenia, co technologii w nim zamkniętej. Do skutecznego leczenia zmian naczyniowych dedykowane są urządzenia laserowe generujące odpowiednią długość fali ( lasery neodymowo - yagowe, lasery KTP, lasery pulsacyjne barwnikowe). IPL nie jest laserem, przez co generowane przez urządzenie światło nie wykazuje takiej selektywności i precyzji jak światło laserowe. Pozdrawiam, Aleksandra Duczmal.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy