Dlaczego trzustka nie trawi tłuszczu?

witam mam pytanie prosze mi powiedziec co moze byc przyczyna ze trzustka nie trawi tłuszczu.w kale pozostaja widoczne kulki kału mialem robione badania na krew mam podwyszony cholestreo,oraz kwas jakis mw moczu a tak wszytsko dobrze wyszlo tak samo w USG jamy brzusznej tez wyszlo donrze wszytsko juz nie wiem co sie moze dziac ze mam czeste bole w okolicy podburzusza po prawej stronie bez innych obiawoworaz trzeste biegunki :(prosze o pomoc

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam,

trzustka jest położona po lewej stronie, po prawej stronie jest watroba która tez uczestniczy w trawieniu tłuszczu, byc może ma Pani chorobę stłuszczeniowa wątroby ale diagnoze może postawić wyłącznie lekarz.

Pozdrawiam serdecznie