Dlaczego w dzień pojawia się opuchlizna stopy?

Dlaczego w nocy nie mam opuchlizny na stopie, a gdy rano wstanę i zacznę chodzić zaczyna stopa mi puchnąć?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Jeżeli dotyczy to obu kończyn dolnych, to może to być związane z niewydolnością krążenia spowodowaną chorobą serca. Ale jest to tylko jedna z możliwości a zważywszy, że nie znam Pani historii choroby, przyjmowanych leków i nie zbadałam Pani osobiście, to nie mogę odpowiedzieć konkretnie na to pytanie. Proponuję udać się do swojego lekarza rodzinnego, który będzie mógł udzielić więcej informacji na ten temat.