Opuchlizna stopy i kostki

jak puchnie mi lewa stopa do kostki i cała lewa noga jest opuchnieta to co to jest ?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna pani, przyczyn Pani dolegliwości może być co najmniej kilka. Istotne jest, czy obrzęk jest stały, czy pojawia się np. wieczorem. Jeśli obrzęk stopniowo narasta w ciągu dnia, to może to świadczyć o rozwoju przewlekłej niewydolności żylnej. Proszę zgłosić się do lekarza, który po zbadaniu Pani zleci dalsze postępowanie. Pozdrawiam