Upadek a opuchlizna stopy

Podczas biegu przekręciła mi się stopa i upadłam. Po tym upadku czuję straszny ból w kostce. Posmarowałam obolałe miejsce Altacetem i założyłam opaskę uciskową na noc. Następnego dnia zauważyłam sporą opuchliznę w okolicy kostki, zdjęłam opaskę i zaczęłam chodzić bez niej. Znacznie mniej boli ale opuchlizna nie zmalała. Co robić? Czy powinnam iść z tym do lekarza?

Dzień dobry,

Proszę stosować zimne kompresy oraz podczas siedzenia/leżenia trzymać nogę opartą np o krzesło. Gdyby obrzęk się nie zmniejszał powinna Pani udać się do lekarza, który zbada kostkę i najprawdopodobniej zleci wykonanie zdjęcia rentgenowskiego w celu sprawdzenia czy kostka nie jest zwichnięta, złamana. Opis świadczy o skręceniu kostki natomiast na jego podstawie nie można postawić diagnozy.

Pozdrawiam serdecznie.