Puchnięcie nóg podczas ciepłych dni a przyjmowanie diosminy

Witam! Kiedy zaczyna robić się ciepło puchną mi nogi, mam takie wrażenie "pulsowania". Nie jestem otyła, jestem aktywna, ale gdy tylko zaczyna się robić ciepło to nogi puchną, w dni bez treningu, jak i w dni z treningiem. Czy powinnam przyjmowaę diosminę, czy ona działa a jeśli tak to jaką dawkę? dziękuję za pomoc

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane obrzęki kończyn dolnych mogą mieć wiele przyczyn. Może być to bowiem wynik niewydolności układu żylnego, schorzeń układu krążenia jak i wielu innych przyczyn. Przede wszystkim sugerowałabym zatem konsultację z lekarzem POZ, który zbierze wywiad, zbada Panią oraz zleci badania dodatkowe. Do tego czasu zdecydowanie proszę nie stosować diosminy.