Puchnięcie nóg u 21-letniej osoby

Witam, mam 21 lat mam problem ponieważ puchną mi nogi i tyje. Przybyło mi już 12 kg. Obrzęki zaczynają się od kostek do łydek. Czasem puchnie mi tylko jedna z nóg czasem obie, bywa że mam spuchnięte ręce oraz twarz czasem jest to tylko jedna strona. Wyniki mam dobre w normie, próbowałam diet, kupiłam nawet tabletki Hydro Kontrol jadłam dużo pietruszki bo tak zalecili mi lekarze ale nic nie pomaga, waga stoi w miejscu a nogi nadal puchną. Jaka może być przyczyna? Nigdy nie miałam z tym problemów

Lek. Katarzyna Szymczak

Czy wykluczyła Pani niedoczynnosć tarczycy? choroby nerek? Jeśli tak to może przyczyna jest miejscowa, niewydolność krazenia żylnego, konieczne usg kończyn dolnych.
Pozdrawiam