Dlaczego walczę z ogromnym, notorycznym zmęczeniem i sennością?
Dzień dobry. Od dłuższego czasu walczę z ogromnym, notorycznym zmęczeniem i sennością. Lekarka w przychodni zleciła szereg badań, których wyniki wzajemnie się wykluczają. Mam lekką anemię, ale wysokie żelazo we krwi. Pani doktor rozkłada ręce i nie wie jak mi pomóc. Wyniki mam następujące: HCT 34,6; RBC 3,75; HGB 11,7; WBC 7,9; MCV 92,3; MCHC 33,8; MCH 31,2; RDW-CW 13,8; PLT 252; MPV 10,7; PDW 12,9; P-LCR 30,7; LYM 2,2 (27,9%); MXD 0,4 (5,3%) NEUT 5,3 (66,8%) Żelazo w surowicy 108,4, ale UIBC 361; TIBC 469, procent wysycenia 23%. TSH 1,820, FT4 1,02. Rentgen klatki piersiowej i USG jamy brzusznej nie wykazały żadnych schorzeń. Z góry dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA, 44 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
95 poziom zaufania
Bez podania norm ciężko się wypowiedzieć , Konievzne jest wykluczenie innych przyczyn niedokrwistości
portal.abczdrowie.pl
Patronaty