Dlaczego wypadły mi wszystkie włosy?

Witam serdecznie! W lutym straciłam włosy na całym ciele, lekarka stwierdziła, że to od tarczycy. Byłam u endokrynolog, bo miałam wysokie TSH, obniżyła mi je, porobiła wszystkie badania hormonalne i wyszły ok. Teraz mam zawroty głowy, jakby drętwienie twarzy, duszność, uwidoczniły mi się żyły, pękają mi naczynka na nogach i bolą mnie nogi. Jest takie uczucie jakbym na mokre nogi wciągnęła spodnie. Moja lekarka wykluczyła już tarczycę i uparła się, że to ze stresu, ale ja zaczynam się obawiać. Bo sporo dolegliwości a badania hormonalne i morfologia są dobre. Jakie jeszcze badania powinnam przejść? Powiem, że pracę mam stojąca i pracuję przy metalach.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Opisywane przez Panią objawy faktycznie sugerują zaburzenia tarczycy. Jeżeli jednak wyniki tarczycy uległy normalizacji to zaburzenia te należy wykluczyć. Do ustalenia dalszego postępowania diagnostycznego konieczne jest zebranie z Panią szczegółowego wywiadu.

Absolutną podstawą są badania hormonalne oraz badania ogólne, takie jak morfologia krwi oraz badanie ogólne moczu. Jeżeli wszystkie te dają prawidłowe wyniki to pozostają jedynie badania obrazowe, w tym USG jamy brzusznej.

Wykluczenie chorób somatycznych jest wskazaniem do konsultacji w poradni zdrowia psychicznego. Napady duszności, zawroty głowy, nadmierna potliwość oraz drętwienia mogą być objawem nerwicy.

Pozdrawiam