Dlaczegoo dziąsła są zaczerwienione przy koronach zębowych?

Witam, mam korony na 6 górnych zębach. Najpierw były to korony na podbudowie metalowej, teraz cyrkon. Po tych pierwszych miałam sine i zaczerwienione dziąsła, wysięk płynu dziaslowego, a jak się później okazało duże nawisy. Korony zostały po kilku miesiącach zmienione. Wszystko jest idealnie dopasowane, ale dziąsła dalej są minimalnie zaczerwienione. Bardzo mi to przeszkadza i nie wiem co robic. Proszę o pomoc

Witam.

Tlenek cyrkonu jest materiałem bardzo rzadko wywołującym reakcje nadwrażliwości (o czym mogłyby świadczyć zaczerwienione dziąsła). Jeśli korony zostały wykonane niedawno, sugeruję obserwację, jest szansa, że zaczerwienienia znikną samoistnie.

pozdrawiam