Dławiący ból w klatce piersiowej - do jakiego lekarza powinnam się udać?

Od ok. 5 miesięcy odczuwam dławiący ból w klatce piersiowej. W ostatnim miesiącu zaobserwowałam nasilenie objawów (mocne kłucie podczas głebokiego wdechu). Byłam u laryngologa i endokrynologa. Żaden z nich nie stwierdził nieprawidłowości w swoich obszarach. Przed paroma dniami pojawiła mi sięgorączka, której nie towarzyszyły jakiekolwiek typowe objawy infekcji, a jedynie silny ból pleców na wysokości piersiowego odcinka kręgosłupa. Oczywiście te objawy mogą nie mieć wspólnej etiologii, ale zaniepokoiły mnie i chciałabym skonsultować to z lekarzem. I tu pojawia się wątpliwość - jakiej specjalizacji lekarza powinnam wybrać? Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani!

Biorąc pod uwagę długotrwały przebieg Pani dolegliwości, zalecałabym konsultację gastroenterologa. Prawdopodobną przyczyną bólu może okazać się schorzenie żołądka - zapalenia błony śluzowej, bądź nawet choroba wrzodowa. Lekarz specjalista zaleci zapewne wykonanie gastroskopii. Bardzo często objawy ze strony układu pokarmowego przypominają objawy "sercowe" - duszność, ból w klatce.