Ucisk w klatce piersiowej

Witam, jestem dziewczyną, mam 18 lat. Mój problem polega na tym, że mniej więcej od 4 miesiecy dolega mi ból w klatce piersiowej, uczucie ucisku, zwłaszcza przy głębszym wdechu, a także mdłości o różnym nasileniu i pojawiające się o różnych porach dnia. Byłam u lekarza, zrobiono mi USG jamy brzusznej (prawidłowo), a także badania moczu i krwi. Żadne z badań nie wykazało przyczyny moich dolegliwości. Nie jestem osobą która przesadnie często odwiedza lekarzy, jedyne co mi dolega, to choroba tarczycy - wole hashimoto, więc jestem pod opieka endokrynologa. Byłabym wdzięczna za wskazówkę, co może być przyczyną moich dolegliwości oraz czy warto iść ponownie do lekarza. Jeśli tak - to do jakiego? Pozdrawiam!

KOBIETA, 18 LAT ponad rok temu

Kwasy tłuszczowe omega-3 a nadciśnienie tętnicze

Tłuszcze omega-3 korzystnie wpływają na naczynia krwionośne i poprawiają wartości lipidogramu. Dostarczanie odpowiedniej dawki tych tłuszczy może skutecznie wspomóc w walce z miażdżycą. Warto dowiedzieć się więcej o wpływie kwasów tłuszczowych omega-3 na spadek nadmiernie wysokiego ciśnienia.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam.

Jest wiele przyczyn bólów w klatce piersiowej. Te najpoważniejsze, czyli pochodzenia sercowego, wydają się nie dotyczyć Pani (jest Pani młoda, bóle te nie są specyficzne dla bólów sercowych). Biorąc pod uwagę nudności, jakie towarzyszą tym dolegliwościom, pomyślałabym w pierwszej kolejności o chorobach przewodu pokarmowego, m.in. choroba refluksowa, choroba wrzodowa. Proszę zgłosić się do lekarza rodzinnego, który pokieruje dalszą diagnostyką.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty