Długi lot na początku ciąży

Witam serdecznie, Dzisiaj zrobiłam test ciążowy ze względu na spozniajacy się okres i pokazał wynik pozytywny. Jesteśmy z mężem obecnie na wakacjach na Dominikanie, za pare dni będziemy wracać do domu czy długi lot na początku ciąży może złe wpłynąć na płód? I czy mogę stosować olejki do opalania? Jakieś przeciwskazania na wakacjach? Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Należy ograniczać słońce i opalanie, w szczególności w godzinach największego natężenia. na pewno nie należy spożywać surowego mięsa, niepasteryzowanego nabiału i surowych jajek. długi lot predysponuje do zakrzepicy i ciąża je jeszcze zwiększa.