Długość penisa a wiek - czy mój penis jeszcze urośnie?

Witam, mam 17 lat i już od prawie roku nurtują mnie problemy strony intymnej, otóż mój penis w wzwodzie osiąga tylko 12-13 cm. Istnieje jeszcze szansa ze urośnie? Następne pytanie tyczy się "stulejki", niestety takową posiadam. Czytałem na ten temat i jest ona 3 stopnia, konieczne jest udanie się na zabieg czy możliwy jest normalny seks bez operacji? Następne pytanie: po 2 masturbacjach czuję dziwny ból w okolicy penisa, jak z tym sobie poradzić? Dodam że palę, alkohol spożywam sporadycznie, nie biorę żadnych leków ani na nic nie jestem chory. Jeżeli będzie potrzeba udania się do lekarza to czy mogę iść tam sam, czy potrzebny jest rodzic?

MĘŻCZYZNA, 17 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Dziękujemy za zadanie pytania.

Seksuolodzy podają, że długość normalnego penisa w czasie spoczynku wynosi 6–10 cm, a podczas wzwodu około 11–16 cm. Także nie powinieneś się niepokoić. Stulejka natomiast to taka wada, którą naprawdę łatwo wyeliminować poprzez zabieg.

Zaplanuj wizytę u urologa, który wyznaczy termin zabiegu. By udać się na wizytę potrzebujesz jednak skierowania - lekarz rodzinny powinien je jednak bez problemu wystawić. Jeśli tego nie chcesz obecność rodziców nie jest konieczna, ani podczas wizyty u lekarza pierwszego kontaktu, ani u specjalisty, ani podczas zabiegu. Zabiegi takie wykonywane są również na NFZ w ramach chirurgii jednego dnia. Ze względu na stulejkę warto poczekać z rozpoczęciem życia płciowego, przynajmniej do wizyty u urologa, który oceniając jej stopień oceni również możliwość odbycia stosunku płciowego.

Z wyrazami szacunku,
Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty