Długotrwałe podwyższenie temperatury podczas przeziębienia u dziecka

Witam mój 5-cio letni syn 11.11 był przeziębiony, miał gorączkę 39 i dostał zinnat. Wszystko się uspokoiło, zrobiłam mu wyniki z krwi i były w normie Crp tez. Po dwoch tygodniach przeziębienie wróciło. Najpierw przez tydzień dostawał neozyne, potem Amoksiklaw ktory skonczyl w piatek . Nadal dostaje neozyne. Czuje sie dobrze, je i bawi sie ale cały czas ma temp. 37,1-37,6. Czy taki stan podgorączkowy od dłuższego czasu to nie problem (tak twierdzi lekarz rodzinny ). Bardzo proszę o pomoc.

Lek. Tomasz Budlewski

Lekarz badający ma najlepszy obraz kliniczny pacjenta, proponuję kierować jego zaleceniami. Aczkolwiek jeżeli w dalszym ciągu temperatura jest podwyższona proszę ponownie udać się do pediatry. Aby móc coś więcej powiedzieć konieczne jest badanie lekarskie.

Aleksander Ropielewski

Jest to możliwe i na razie nie należy się niepokoić na zapas. Jednak jeżeli stan podgorączkowy będzie się utrzymywał lub pojawią się objawy niepokojące należy przeprowadzić dodatkową diagnostykę.
Pozdrawiam