Niedoczynność tarczycy i niska temperatura ciała u dziecka

witam dziecko 10 lat chłopiec ospaly nazeka ze mu zimno ciągle zmęczony temp. ciała wacha sie 34,8- 35,8 hory na niedoczynnosc tarczycy . czy jego stan zdrowia pogorszył sie bo stala dawka lekarstwa jest za słaba i nie działa i trzeba zwiekszyc dawkę lekarstwa?

Lek. Tomasz Budlewski

Tego typu decyzję może podjąć lekarz po bezpośrednim badaniu pacjenta, być może także będą konieczne badania krwi. Należy udać się do endokrynologa dziecięcego lub po prostu swojego pediatry. Należy pamiętać, iż samemu nie można modyfikować leczenia. Zmiany dawek leków możliwe są tylko i wyłącznie przez lekarza po bezpośrednim badaniu pacjenta.