Skoki temperatury po antybiotykoterapii

Mój 5-cio letni syn od 11.11 był przeziębiony (katar,kaszel,goraczka) dostawał antybiotyk trzy rozne) ostatni skończył 26.12.Od tego czasu jest ok. ,ale cały czas w dzień ma 37,2-37,4 a w nocy spada mu do 36,1. Oglądał go pediatra i ogólny stan jest ok. Czy takie skoki temperatury są normalne?

Lek. Tomasz Budlewski

Sądzę żeby coś więcej powiedzieć trzeba wykonać badanie lekarskie. Jeżeli lekarz badający nie stwierdził patologii to proponuje poczekać jeszcze parę dni i w razie dalszego stanu podgoraczkowego Proszę koniecznie udać się do pediatry.

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

jeśli lekarz dobrze ocenił stan dziecka to nie należy się przejmować takimi wynikami.

Pozdrawiam.