Przytkanie ucha u dziecka przy przeziębieniu

Witam.Syn 6 lat od 2 tygodni ma katar. 4 dni temu przyszedł z zatkanymi bolącymi uszami i temperaturą do 38 stopni.Zastosowaliśmy krople bez recepty ototalgin do ucha i ibum od gorączki, na drugi dzień ucho prawe się odetkało, ból ustapił całkiem. Natomiast nie do końca ma odetkane lewe ucho i pojawił się stan podgoraczkowy 37,4, który spada i wzrasta(bez podawania leków przeciwgorączkowych).Od wczoraj daje mu xylogel w żelu i nadal krople do ucha.Syn się czuje dobrze, to ucho mu nie przeszkadza, chociaż mówi,że ma delikatnie przytkane. Pediatra dała nam antybiotyk na 3 dni Azycyne, ale wolałabym uniknąć antybiotyku, bo niedawno syn brał na poprzednią infekcję. Nie wiem jak długo może utrzymywać się przytkanie ucha. Czy czekać na zakończenie zupełne kataru czy podać koniecznie ten antybiotyk?Czy jest pewność,że ucho mu się odetka po antybiotyku? Jak długo można chodzić z przytkanym uchem?Dziękuję serdecznie za odpowiedź

nie leczcie się nigdy lekami trzydniowymi. Ucho może zbadać i leczyć prawidłowo jedynie otolaryngolog. Oglądanie uszu przez pediatrów i lekarzy rodzinnych to takie żarty. Operuję uszy od 40 tu lat i sam mam nieraz problem z oceną ucha środkowego szczególnie u małych dzieci.