Do jakiego lekarza udać się z tymi guzami na głowie?

Witam, trzy lata temu pojawił mi się na głowie guz - poszłam z tym do lekarza ale zrobiono mi tylko badanie krwi i skoro wyszło dobrze odesłano mnie z niewiedzą co to takiego do domu. W zeszłym roku wyczułam kolejny guz, a teraz gdy rośnie trzeci zaczęło mnie to już niepokoić. Guzy te znajdują się na górze głowy w jej tylnej części, są nieruchome i nie bolą mnie. Co to może być? i do jakiego lekarza powinnam się udać żeby to zbadać - do onkologa, chirurga...?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

może Pani udać się nawet do lekarza rodzinnego. Ważne, aby zlecił on więcej badań diagnostycznych aniżeli samo badanie krwi. Najlepiej byłoby wykonać badania obrazowe, np. RTG lub USG. Warto byłoby również odwiedzić neurologa oraz – a w dalszej kolejności, jeśli zajdzie taka potrzeba – chirurga bądź onkologa, w zależności od wyników badań.

Guzki mogą mieć wiele przyczyn. Mogą to być powiększone węzły chłonne potyliczne, tłuszczaki, włókniaki, torbiele. Nie muszą one oznaczać najgorszego, ale trzeba je skontrolować.

Podobne pytania pojawiały się już w naszym serwisie. Odpowiedzi na nie można znaleźć pod poniższymi linkami: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/male-guzki-na-glowie, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/guz-na-glowie, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/do-jakiego-lekarza-udac-sie-z-guzkiem-z-tylu-glowy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.