Małe guzki na głowie

Witam. Mam 19 lat. Od pewnego czasu, a dokładnie od kilku dni mam dziwne małe guzki z tyłu głowy. Strasznie bolą przy dotykaniu, nie są ruchome ani czerwone. Nie widać ich gołym okiem, są pod skórą. Szukałem na ten temat informacji w internecie, jednak nie uzyskałem żadnej uspokajającej mnie odpowiedzi. Guzki strasznie bolą, gdy kładę się na jakąś twardszą poduszkę. Ogólnie przy ucisku tylnej - dolnej części głowy odczuwam ból. Chciałbym dowiedzieć się na ten temat jak najwięcej. Mógłbym pójść z tym problemem do lekarza, ale mieszkam za granicą, a tutaj na każdą dolegającą człowiekowi rzecz przepisują paracetamol, a żeby uzyskać skierowanie na prześwietlenie trzeba być umierającym. W Polsce nie mam pojęcia kiedy będę, a powiem, że troszkę mnie to wszystko przeraża. Proszę o odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Koniecznie powinien skonsultować się Pan z lekarzem pierwszego kontaktu lub internistą. Na podstawie samego opisu trudno bowiem określić czym mogą być takie guzki. Mogą być to powiększone węzły chłonne potyliczne, włókniaki, tłuszczaki, czy też torbiele podskórne. Lekarz powinien Pana zbadać oraz zlecić badania dodatkowe w postaci panelu badań podstawowych oraz na przykład usg guzków.