Do jakiego specjalisty udać się z bólem w biodrze utrudniającym poruszanie się?

Witam. Chcialam zapytac do jakiego specjalisty powinna udac sie moja babcia, ktora skarazy sie na bol w biodrze utrudniajacy jej poruszanie sie twierdzi, ze w jednej nodze, chyba w lydce, ma juz delikatny zanik miesni? Czy jest to Neurlog Internista czy jeszcze inny lekarz? Dodam, ze babcia przeszla juz rehabilitacje, ktora nie przyniosla zadnego efektu. Babcia jak na swoj wiek jest osoba aktywna. Dziekuje i prosze o odpowiedz.

Na początku powinien to być ortopeda lub neurolog.
Należy poszukać przyczyny bólu, wykonać podstawowe badanie jakim jest rtg stawów biodrowych i odcinka lędźwiowego kręgosłupa.
Ból nogi może być związany ze zmianami w stawie krzyżowo-biodrowym, kręgosłupie lędźwiowym, stawie kolanowym.
Ból może mieć też inną przyczynę niż zmiany zwyrodnieniowe.
Diagnoza oparta jest na wynikach badania rtg /MRI, badania pacjenta oraz zgłaszanych objawach jak charakter bólu, promieniowanie i inne chorób itd