Dobór makijażu dla 19-latki z tłustą cerą

Witam, 15 lutego mam studniówkę. Na codzień nie maluję się, jednakże na tę okazję zamierzam. Jestem ciemną blondynką, mam szaro-brązowe oczy, cera jasna, tłusta. Nie wiem kompletnie, jaki makijaż dobrać (dodam, że będę w sukience chabrowej i w pantoflach czarnych, ozdabianych na końcach kokardami ze złotem). Proszę o radę - jest to dla mnie ważne, zwłaszcza że makijaż chcę wykonać samodzielnie a na kosmetyczkę mnie po prostu nie stać. Pozdrawiam i życzę Szczęśliwego Nowego Roku. :) Sandra

Witam serdecznie, nie widząc osoby, ciężko dobrać odpowiednie kolory w jakich powinien być wykonany makijaż. Tym bardziej, że nie znam Pani urody-tzn. wielkość, kształt oczu, kształt ust itp. Myślę natomiast, że jeśli chciałaby Pani wyeksponować oczy, mogłaby Pani spróbować pomalować na górnej powiece kreskę eye-linerem czarnym nieco ją wydłużając w zewnętrznym kąciku i zastosować cienie w ciepłych kolorach np. złota i łagodnego beżu. Proszę unikać koloru zielonego i różowego w makijażu na imprezę nocną, gdyż powoduje, że skóra zwykle wygląda wówczas na zmęczoną. Do mocniejszego makijażu oczu doradzam delikatne usta- pomadka w kolorze ust i błyszczyk. Najlepiej jednak udac się p poradę do kosmetyczki, gdyż wówczas tylko można dobrać odpowiednie kolory i rodzaj makijażu. Typ urody jest w tym doborze kluczowy. Pozdrawiam.