Dobór tabletek antykoncepcyjnych a stosowanie leków na padaczkę

Mam padaczke moje leki obniżają działanie tabletek antykonceocyjnych -działają wiec polowicznie. Podobno preparaty anty z progestagenem czyli mini pil np azalia nie koliduje z tego typu tabletami jaki progestagenem mogę więc brać by być zabezpieczona jakie są postacie antykoncepcji ptogenstagennej? ???

Jeżeli stosowany lek przeciwpadaczkowy wchodzi w interakcje/ indukuje enzymy wątrobowe itd czyli ostatecznie obniża skuteczność leków antykoncepcyjnych to nie ma znaczenia jaki lek antykoncepcyjny jest stosowany.
Należy zmienić metodę antykoncepcji albo zmienić lek przeciwpadaczkowy. Ta druga opcja u osoby chorej a padaczkę i mającej dobrą kontrolę napadów na ogół jest dużo trudniejsza w realizacji, tzn dobranie leku tak by był skuteczny w kontroli napadów i nie wpływał na antykoncepcję