Dobowy profil glikemii w 31 tygodniu ciąży
Witam jestem w 31tc ciąży. Miałam robiony dobowy profil glikemii. Oto wyniki: 2 w nocy-72,4mg/dl 4 w nocy-66,7mg/dl 6 rano-68,5mg/dl 8 rano-63,5mg/dl 10:00-116,7mg/dl 12:00-79,8mg/dl 14:00-103,1mg/dl 16:00-77,3mg/dl 18:00-72,5mg/dl 20:00-123,7mg/dl 22:00-88,2mg/dl 24:00-64,2mg/dl Na wypisie wpisano w rozpoznaniu cukrzycę typu I. Czy to faktycznie jest cukrzyca ciążowa? Lekarz który robił mi usg stwierdził, że nie jest natomiast inny, że jest. Proszę o szybką odpowiedź.

KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu
Dzień dobry. Z podanych wartości glikemii nie wynika, żeby miała Pani cukrzycę. Są to wartości prawidłowe. Glikemia na czczo powinna wynosić 60-90mg/dl (3,3-5,0mmol/l), glikemia 2 godziny po posiłku < 120mg/dl (6,7mmol/l), między 2:00 a 4:00 godziną >60mg/dl (3,3mmol/l). Natomiast średnia dobowa glikemia powinna wynosić ok. 95 mg/dl (5,3mmol/l). Proszę to wyjaśnić z lekarzem prowadzącym. Pozdrawiam serdecznie.