Dodatkowe stosowanie tabletek antykoncepcyjnych w cyklu przez tydzień i wykonanie przerwy

Co się stanie jak kobieta otworzy nastepne opakowanie bo zapomniała że miała być przerwa po pierwszym opakowaniu i to drugie opakowabie brała cały tydzień i potem jej się przypomniało że musi być przerwa . I zaczeła tą przerwe zrobić . Dostanie ona wtedy okres ?? Lub co się stanie ??

Ochrona antykoncepcyjna jest zmniejszona. Należy wziąć dwa opakowania bez przerwy, jeśli to jeszcze możliwe. Jeśli nie, należy stosować dodatkową metodę antykoncepcji i zgłosić się do ginekologa.