Jak mam przyjmować tabletki antykoncepcyjne w takiej sytuacji?

Witam. Nie wiem co mam zrobić.. Biorę tabletki antykoncepcyjne dwuskładnikowe, ale ostanio zapomniałam wziąć jedna tabletkę. Jest to 3 tydzień przyjmowania tabletek i do końca opakowania zostały 2 tabletki. Gdy miałam wziąć tabletkę skapnęłam się, że nie wzięłam tej z dnia poprzedniego. Przyjęłam jedną tabletkę, a później przeczytałam w ulotce, że powinnam obie albo zastosować inna metodę w przypadku pominięcia. Teraz nie wiem czy mam brać jakby 22 dni a potem zrobić normalnie 7 dniowa przerwe. Proszę o poradę.

Potraktować dzień, w którym zapomniała Pani tabletki, jako pierwszy dzień z 7 przerwy. Zacząć po przerwie nowe opakowanie, w ten sposób ochrona będzie zachowana (ale zmieni się dzień przyjmowania pierwszej tabletki z blistra).