Dodatkowe umocowanie jąderka na dnie moszny u dziecka

Witam,bardzo proszę o odpowiedź, czy podczas operacji usunięcia przepukliny pachwinowej u dziecka, dodatkowe umocowanie jąderka na dnie moszny (z położeniem jąder było wszystko w porządku), by nie zostało podciągnięte do góry to konieczność czy profilaktyka?Czy jest bezpieczniej, jeśli ta dodatkowa czynność zostaje zastosowana? Dziękuję i pozdrawiam.

Dr n. med. Wojciech Kawiorski

Szanowna Pani - prosta odpowiedz - TAK.
Serdecznie pozdrawiam, dr n.med. Wojciech Kawiorski, specjalista chirurg

Nie badałem dziecka i nie wiem jaka była sytuacja anatomiczna! Jeśli chirurg dziecięcy uznał , że była taka potrzeba - to znaczy - że była! Jest to forma stosowana w potrzebnych przypadkach!!! zż