Dodatkowy płat łożyska w 28. tygodniu ciąży

Kobieta 35 lat, Witam, jestem obecnie w 28 tyg.ciąży, na badaniu usg 3d/4d , lekarz powiedział,że mam dodatkowy płat łożyska, nie udzielił mi żadnych innych informacji .Mam pytanie, czy powinnam, dalej się zdiagnozować w kierunku naczyń przodujących(vasa previa). Jeśli tak to jakie badania powinnam wykonać? .Czy cesarkę zawsze wykonuje się w przypadku dodatkowego płatu łożyska, czy można również urodzić siłami natury . Dziękuję za odpowiedź .

Aleksander Ropielewski

Jak rozumiem odpowiedź już spóźniona i nie ma teraz znaczenia. Wskazane jest jednak wykonanie cc. Nie ma koniecnzości dodatkowych badań aby ocenić naczynia pępowinowe i ich ułożenie poza USG.