Zapytaj lekarza

7 3 9 , 9 3 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Kiedy mogę poznać płeć dziecka?

Witam. Ostatnią miesiączkę miałam 29.04, wg obliczen USG z dnia 21.07 to 11 tydzień i 2 dzień. Następną wizytę mam 18.08. Bardzo proszę o informację, czy wtedy będę już mogła poznać płeć dziecka, czy to jeszcze za wcześnie? Proszę też o info rmację, kiedy mogę udać się na USG 3d lub 4d, czy są jakieś przeciwwskazania do tego typu badań? Dziękuję i pozdrawiam.

KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu

Czego unikać w ciąży?

Ciąża to wyjątkowy czas w życiu kobiety. Właśnie wtedy powinna ona szczególnie dbać o swoje zdrowie i samopoczucie. Obejrzyj film i dowiedz się, czego powinna unikać kobieta w stanie błogosławionym.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

18.08 to będzie 15 tyg. + 2 dni ciąży, czyli jeszcze za wcześnie na poznanie płci. Określenie płci dziecka to najmniej istotna część badania USG, które wykonuje się w celu oceny prawidłowości rozwoju dziecka. Ocenia się m.in. obecność i położenie narządów, wymiary płodu względem wieku ciążowego, przepływ krwi w naczyniach, stan łożyska.

W tym celu wystarczająca jest technika 2D (badanie techniką 3D lub 4D można wykonać w tym samym czasie).

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy