Zapytaj lekarza

7 4 3 , 0 0 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy można zaplanować płeć dziecka?

Witam! Czy na test owulacyjny P**** może mieć wpływ wkładka wewnątrzmaciczna? Czy zanim rozpocznę test powinnam usunąć wkładkę? Czy to prawda, że plemniki płci męskiej żyją krócej, ale są szybsze niż plemniki żeńskie, które żyją dłużej? Czy można jakoś sprawdzić lub wyliczyć jakiej płci będzie dziecko?

ponad rok temu

Posiadanie dzieci przy WZW

Dla kobiety w ciąży każdy problem zdrowotny może być niebezpieczny. A wirusowe zapalenie wątroby brzmi groźnie. Czy wobec tego kobieta z wzw może zajść w ciążę?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam.
Wkładka nie ma wpływu na wynik testu. To prawda, że plemniki "męskie" żyją krócej i są bardziej ruchliwe (szybsze) od "żeńskich". Po zapłodnieniu istnieje możliwość sprawdzenia płci dziecka poprzez wykonanie badania USG (zwykle najwcześniej można płeć określić w 16 tygodniu ciąży). Przed zapłodnieniem można spróbować zaplanować płeć dziecka, choć oczywiście nie ma to 100% skuteczności. Współżyjąc 1-2 dni przed owulacją, dajemy sobie większą szansę na spłodzenie dziewczynki. Stosunek odbyty w dniu owulacji daje natomiast większe prawdopodobieństwo urodzenia chłopca. Pozdrawiam!

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy