Jak zaplanować zapłodnienie, by urodzić dziewczynkę?

Witam! Mam pytanie. 4 lata temu po porodzie zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne Norgeston. 29.12.2011 miałam okres. Wczoraj, czyli 11.01.2012 byłam u ginekologa się dowiedzieć, kiedy mogę przestać brać tabletki i powiedział mi, że nie muszę już brać, więc wczoraj nie wzięłam tabletki. Planujemy z mężem dzidziusia, ale teraz nie wiem, kiedy mogę mieć dni płodne i kiedy dostanę okres. Czytałam na forum, że niektóre kobiety nie mają okresu nawet 3 miesiące. Czytałam też na forum o płci dziecka. Mam pytanie, czy to prawda, żeby się starać o dziewczynkę, to zapłodnienie musi być 2-3 dni przed owulacją? Co można zrobić w takiej sytuacji? Proszę o pomoc, bo mieszkam w Anglii, a tutaj lekarze nie mają o niczym pojęcia.

Witam serdecznie!
W pierwszym miesiącu po odstawieniu antykoncepcji hormonalnej trudne, żeby nie powiedzieć niemożliwe jest dokładne wyliczenie dni płodnych. Organizm w ciągu 4 lat był sztucznie regulowany hormonami egzogennymi i nie wiadomo, jak się odnajdzie w nowej sytuacji. U większości kobiet już pierwszy cykl po odstawieniu tabletek trwa 28-35 dni. Zdarza się jednak, tak jak Pani napisała, iż pierwsza miesiączka pojawia się później-nawet po 45 dniach. Po odstawieniu antykoncepcji hormonalnej może pojawić się również problem nieregularnych miesiączek. Przyjmuje się jednak, iż nieregularne cykle mogą utrzymywać się nawet do 6 miesięcy, choć w praktyce jest to rzadko obserwowane.
W Pani sytuacji niemożliwe jest zatem ustalenie dni płodnych. Konieczna jest zatem obserwacja śluzu, optymalnie z temperaturą. Śluz płody jest przezroczysty, ciągliwy. W literaturze często porównywany jest do białka kurzego jaja. Jeżeli nie ma Pani doświadczenia w obserwacji śluzu, zawsze może Pani sobie pomóc kupując testy owulacyjne.
Prawdą jest również fakt, iż największa liczba poczętych ciąż obserwowana jest u par współżyjących 28 godzin przed owulacją. Metod planowania płci dziecka jest wiele i powstało na ten temat wiele książek. Z medycznego punktu widzenia zalecane jest współżycie 3-4 dni przed owulacją. Wynika to z faktu, iż plemniki niosące żeński materiał genetyczny są silniejsze i potrafią dłużej przeżyć w organizmie kobiety czekając na owulację. Kiedy do niej dojdzie, plemniki żeńskie będą mogły jako pierwsze wniknąć do komórki jajowej i rozpocząć nowe życie.
Pozdrawiam.