Zapytaj lekarza

7 4 0 , 1 1 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Planowanie płci dziecka a robienie testów owulacyjnych

Podczas owulacji wzrasta LH, testy owulacyjne sa wtedy pozytywne a co się dzieje w momencie uwolnienia jajeczka, żyje ono ok. 24 godzin czy w tym czasie już można zbadać testem spadek LH? Czy test zarejestruje to dopiero o dłuższym czasie? Największa na chłopca szansa jest podobno jak do zapłodnienia dojdzie w końcowej fazie. Wiadomo że plemniki żeńskie są wytrwalsze, a męskie szybsze dlatego jest szansa że po uwolnieniu jajeczka w końcowej jego fazie życia męskie plemnkii zdążą.
KOBIETA, 33 LAT ponad rok temu

Witaminy w ciąży

Lek. Rafał Gryszkiewicz
84 poziom zaufania

Witam,
test owulacyjny wykrywa hormon LH, którego stężenie jest maksymalne ok. 24h przed uwolnieniem jajeczka. Jest to jednak test jakościowy i za pomocą testu z moczu nie można stwierdzić wzrostu, czy spadku poziomu hormonu LH, ale jedynie jego obecność.
Wspomniana metoda na "regulację" płci dziecka nie jest metodą do końca skuteczną w praktyce, zwłaszcza przy pomocy testów paskowych.

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, wśród jego zainteresowań znajduje się kardiochirurgia, chirurgia ogólna, medycyna tropikalna. Obecnie odbywa rezydenturę z chirurgii ogólnej w Klinice Chirurgii Szpitala Uniwersyteckiego Collegium Medicum UJ w Krakowie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy