Łożysko przodujące w 29. tygodniu ciąży

Dzień dobry.Jestem w 29 tyg.ciąży łożysko przodujące.Poinformowano mnie o cc -bo siłami natury nie będzie można.Kazano obserwować bóle brzucha -krew na majtkach.Boję się ,że nie zdążę na czas i odklei sie łożysko i będzie ...[nie mogę tego nawet napisać]proszę o szersze omówienie tematu.Na co mam uważać -błagam o pomoc.Nie wiem nic o medycynie-a internet nie zawsze pomocny.Proszę o pomoc.Czekam -przyszła mama.

Aleksander Ropielewski

Przede wszystkim prosze zachować spokój. Stwierdzone łożysko przodujące przed terminem porodu pozwala się do niego właściwie przygotować i zakończyć go bezpiecznie. Ryzyko polega na tym, że w przypadku porodu siłami natury pierwsze rodzi się łożysko, które odklejając się od doczesnej zaczyna krwawić oraz przestaje pełnić funkcję odżywczą dla dziecka. Z tych powodów nie ma możliwości bezpiesznego porodu siłami natury i konieczne jest cięcie cesarskie.