Dodatni wynik testu na GBS

Pani Doktor, czy po ciąży obciążonej dodatnim wynikiem gbs- bo takowy miałam w dalszym ciągu mogę mieć tą bakterię??? zrobiłam badanie na obecność bakterii i wciąż ją mam, dlaczego?? bardzo proszę o odpowiedź.pozdrawiam

Witam,
Wynik posiewu GBS (+) stanowi wskazanie do śródporodowej profilaktyki zakażenia noworodka, czyli podawania antybiotyku w czasie porodu. Bakterie te mogą bowiem spowodować bardzo groźną w skutkach infekcję u nowonarodzonego dziecka.
Zakażenie GBS u ciężarnej przebiega najczęściej bezobjawowo.
Natomiast jeżeli nadal jest Pani bezobjawową nosicielką tej bakterii można włączyć leczenie antybiotykiem u ginekologa.

pozdrawiam