Dojazd do szpitala po odejściu wód płodowych

Mieszkam 100km od szpitala w ktorym chciałabym rodzic swoje pierwsze dziecko. Ile czasu po odejściu wód plodowych mam na dotarcie do szpitala? Czy bezpieczbie będzie jechac tyle km? Zwykle dojazd zajmuje max 1,5h.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję przenieść się na ostatnie tygodnie ciąży bliżej miejsca porodu. Ciężko jest określić jak będzie czas od odejścia wód do porodu.