Dokuczliwe bóle kręgosłupa w odcinku lędźwiowym a wynik RTG

RTG kręgosłupa lędźwiowego z powodu dokuczliwych i bolesnych bóli kręgosłupa w odcinku lędźwiowym. Opis zdjęcia: Zniesienie lordozy lędźwiowej z niewielkimi kyfotycznym ustawieniem (szczyt na posiomie L2/L3). Niewielkie zmiany przeciążeniowe trzonów kręgów pod postacią wyciągnięcia ich krawędzi głównie przednich. Przestrzenie międzykręgowe szerokości odpowiedniej. Wysokość trzonów kręgów w normie. Co dalej? Jaki specjalista powinien się mym problemem zdrowotnym zająć? Czy jest już bardzo źle?
MĘŻCZYZNA, 51 LAT ponad rok temu

Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?

Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.

Badanie rtg jest jedynie badaniem dodatkowym i jak każde badanie ma ograniczoną wartość diagnostyczną.

W obrębie kręgosłupa znajduje się wiele struktur anatomicznych, które mogą być źródłem dolegliwości.
Aby postawić właściwe rozpoznanie niezbędna jest znajomość charakteru dolegliwości, objawów towarzyszących, czynników prowokujących i wielu innych danych.
W każdym przypadku najważniejsze jest określenie zależności objawów klinicznych ze zmianami stwierdzanymi w wykonanym badaniu.
W celu postawienia diagnozy i ustalenia dalszego postępowania i niezbędny jest wywiad i badanie przedmiotowe, które w tym wypadku powinien przeprowadzić ortopeda.
Leczenie schorzeń kręgosłupa jest najczęściej długotrwałym i złożonym procesem. Może ono obejmować farmakoterapię, zabieg termolezji, blokadę terapeutyczna, znieczulenie zewnatrzoponowe. Zabiegi te służą zmniejszeniu dolegliwości bólowych i umożliwieniu intensywnej rehabilitacji. Rehabilitacja może być wspomagana zabiegami akupunktury lub TENS .
Najczęściej podstawą leczenia jest odpowiednio dobrana i systematyczna rehabilitacja.
W rzadkich przypadkach może okazać się, że wskazane jest leczenie operacyjne.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty