Drapanie w gardle i powiększony węzeł chłonny pod pachą

Wiam, od kilku miesiecy czuje drapanie w gardle. Mam 38 lat i od 18 lat pale okolo 12 papierosow dziennie i czasami lubie wypic piwko lub dwa. Dwa razy konsultowałem problem z laryngologiem. Nie stwierdzono infekcji ani nic niepokojacego ale podano Rodogyl. Kuracja antybiotykiem bez poprawy. Leczenie na refluks bez poprawy. Badanie krwi FT4 i TSH w normie. Dzisiaj pojawił się bolacy, powiększony węzeł chłonny pod lewa pacha. Proszę o pomoc.

Witam. Opisane objawy najprawdopodobniej są wynikiem podrażnienia dróg oddechowych przez dym tytoniowy.