Drapanie w gardle i suchy kaszel a zmiany skórne na gardle

Witam, od około 3 tygodni czuję drapanie w gardle, słabo nasilony suchy kaszel oraz potrzebę odchrząkiwania. Niepokoją mnie czerwonawe grudki na tylnej ścianie gardła, które na zdjęciu nie są zbyt dobrze widoczne. Co to jest? Mam wrażenie, że objawy mogą mieć związek z suchym powietrzem. Podaję link do zdjęcia gardła: http://zapodaj.net/ed55d5bb643d3.jpg.html

Lek. Katarzyna Szymczak

Radzę udać się do lekarza, który dokładnie obejrzy gardło, ale z tego co widzę na zdjęciu ma Pan powiększony lewy migdałek z nalotem, być może to angina.
Pozdrawiam