Drętwienie dłoni a badanie poziomu glukozy

Dzień dobry. Proszę o interpretację wyników: Insulina: na czczo -19,9; po 1 godz-139,0; po 2 godz-173,8: Glukoza: na czczo-97,3; po 1 godz-270,1; po 2 godz-175,8; Morfologia, mocz ok. Mam 50 lat, ok 15 kg nadwagi, od dłuższego czasu kiepskie samopoczucie, nie używam cukru, nie jem słodyczy, jem normalnie ( bez obżarstwa) i mimo to tyję. Od kilku miesięcy dokucza mi drętwienie i ból obu dłoni, mocno nasilający się w nocy.

Witam serdecznie,
Ma pani ewidentne zaburzenia poziomu cukru we krwi. Nazwałabym to już stanem przed cukrzycowym i insulinooporność.
Można nie jeść słodyczy, nie objadać się, a mimo to tyć. Widocznie w Pani obecnej diecie są składniki, które zakłócają jego prawidłowe funkcjonowanie.
Żeby doradzić Pani co można zrobić w takiej sytuacji, musiałabym znać co Pani jada na co dzień.
Co do drętwienia dłoni i ból, mogą być do zmiany zwyrodnieniowe albo zapalne, których przyczyna również może leżeć w nieprawidłowym sposobie żywienia.
Pozdrawiam,

www.patyk.dobrydietetyk.pl

Proszę też pamiętać
Około 90% wszystkich chorych na cukrzycę oraz z zaburzeniami gospodarki węglowodanowej choruje również na polineuropatię cukrzycową.
Polineuropatią nazywamy uszkodzenie nerwów obwodowych.
Polineuropatia może przebiegać skrycie i ujawniać się w różnie długim okresie od momentu rozpoznania cukrzycy.

Najczęściej pierwszym i głównym objawem jest ostry, piekący i przeszywający ból zlokalizowany jako „ skarpetki”.
Bólom towarzyszy mrowienie i drętwienie kończyn, uczucie ich oziębienia, często przeczulica skóry kiedy to lekki dotyk powoduje ból.
Po pewnym czasie pojawiają się zaburzenia czucia w kończynach.
Objawy nasilają się nocą.

Diagnostyką i leczeniem zajmują się niektórzy neurolodzy. Proszę pamiętać o kontroli