Drętwienie języka i zaburzenia oddychania

Witam, kilka razy w tym miesiącu zdretwial mi język wraz z tylem gardla,albo chwilowo opuchl.Nie moge wtedy nic przełknąć i mam wrażenie ze sie zaraz udusze. W danym momencie nie mam sliny w gardle, wogole jakbym mniej jej miala. Pije wtedy wode, która trochę pomaga.Boję się ze sie udusze. Dodam że w tym miesiącu mialam robiony rezonans głowy wszystko ok i kręgosłupa szyjnego, powiększona tarczyca z prawej strony, wyniki z krwi na tarczyce w normie. Czekam na wizyte do endokrynologa.

Witam Panią,

Proszę zwrócić uwagę, czy wymienione przez Panią objawy nie występują po spożyciu jakiejś określonej potrawy, napoju lub leku. Mogą one mieć podłoże alergiczne. Po wyeliminowaniu czynnika alergizującego powinny ustąpić. Proszę jednak na wszelki wypadek udać się do lekarza rodzinnego lub internisty, który zbierze wywiad, zbada Panią oraz ew. zaleci dodatkowe badania diagnostyczne.W przypadku napadu warto mieć przy sobie leki przeciwalergiczne.
Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz

Dr n. med. Marek Derkacz

Szanowna Pani, Na podstawie tego, o czym Pani pisze, stawiałbym na reakcje uczuleniową. Myślę, że warto skorzystać z konsultacji alergologa.
Pozdrawiam, dr n.med. Wojciech Kawiorski, specjalista chirurg