Drętwienie palca u ręki u 56-latki

Witam drętwieje mi w prawej ręce palec mały i następny .i w dzień i w nocy jak się przebudzę.I przy tej dolegliwości jak prostuję to mały palec pozostaje zgięty a potem jakby sam odskoczy.Mimo cwiczeń nie widzę poprawy.

Drętwienie V i IV palca może świadczyć o uszkodzeniu nerwu łokciowego. Natomiast odskakujący palec o zapaleniu guzkowym ścięgna zginacza palca, potocznie nazywa się palec zatrzaskujący. Trzeba zgłosić się do reumatologa.