Drobne fragmenty błony śluzowej jelita grubego z obrzękiem

Witam proszę o pomoc w rozpatrzeniu moich wyników badań. Wyniki badania: 1,2. Drobne fragmenty błony śluzowej jelita grubego z obrzękiem, przewlekłym naciekiem zapalnym złożonym głównie z limfocytów. Błona podstawna nabłonka pogrubiała. Obraz choć nie w pełni najbardziej odpowiada kolagenowemu zapaleniu jelita grubego. CD3 - obecne w limfocytach w nacieku w podścielisku błony śluzowej. Pojedyncze limfocyty w nabłonku powierzchni i gruczołów.

Witam! Opis badania mikroskopowego wskazuje na obecność nieswoistego stanu zapalnego jelita grubego. Postępowanie w tym przypadku jest objawowe i uzależnione głównie od tego, jakie objawy prezentuje osoba dotknięta tą jednostką chorobową.