Drobne pęcherzyki z płynem surowiczym na palcu po założeniu pierścionka

Proszę o radę, od piątku mam pierścionek zaręczynowy złoty i po 48h pod nim i na sąsiednim palcu pojawiły się drobne pęcherzyki z płynem surowiczym, nigdy wcześniej nie byłam uczulona na złoto, srebro i nikiel. Pęcherzyki zeszły a dzisiaj pojawiły się nowe na kciuku. Dodam ze nie towarzyszy temu świąd. Co można w związku z tym podejrzewać? Od paru dni też była fala upałów i tygodniowe sprzątanie w zw z przeprowadzką. Nie wyobrażam sobie rezygnacji z noszenia pierścionka. Proszę o radę.

Lek. Tomasz Budlewski

Być może jest to jednak pewnego rodzaju uczulenie. Proszę koniecznie udać się do lekarza dermatologa, po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć.

Najprawdopodobniej jest to reakcja alergiczna w miejscu kontaktu z alergenem (pierścionek). Stosunkowo rzadko zdarza się alergia na złoto ale jest możliwa. Może warto sprawdzić jakość tego złota u jubilera a samej udać się do dermatologa po poradę? Proszę sprawdzić czy po kilku dniach nienoszenia pierścionka objawy ustępują i nie pojawiają się nowe.