Drobne skostnienia w tkankach miękkich

Pytanie dotyczy wyników męża 56 lat RTG-zmian rtg w kosciach miednicy niestwierdza sie.Drobne skostnienia w tkankach miekkich przy brzegu górnym stropu panewki prawej. Mąz ma przepukline kregosłupa.ponad norme cholesterol i kwas moczowy.3 tygodnie temu miał silne bolesci ,stad te badania.prosze o odpowiedz

Szanowna Pani, przytoczony wywiad jak i opis badania rtg Pani męża są zbyt skąpe do postawienia nawet wstępnej diagnozy. Mąż powinien udać się na wizytę do ortopedy z wynikami badań obrazowych. Wstępnie pod uwagę należy brać między innymi: dne moczanową, dyskopatię, rozpoczynające się zmiany zwyrodnieniowe stawu biodrowego,zespoły bólowe poprzeciążeniowe okolicy pasa miednicznego itd. Reasumując konsultacja specjalistyczna jest konieczna wobec utrzymujących się objawów bólowych.