Drobny cień o wysyceniu kostnym mogącym odpowiadać niezrośniętemu wtórnemu jądru kostnienia
na badaniu rtg stwierdzono "bocznie od krawędzi panewki stawu biodrowego widoczny jest drobny cień o wysyceniu kostnym mogącym odpowiadać niezrośniętemu wtórnemu jądru kostnienia lub zwapnieniu w tkankach miękkich okołostawowych. Odczuwa ból promieniujący. Co to może oznaczać proszę o poradę

KOBIETA, 39 LAT ponad rok temu
Aleksander Ropielewski
95 poziom zaufania
Może to oznaczać obecność przetrwałego jądra kostnienia lub nieodpowiednią budowę kości (nadmierne uwapnienie). Obie te przypadłości mogą być źródłem dolegliwości bólowych. Sugeruję kontakt z ortopedą, najpewniej konieczne będzie wykonanie dodatkowych badań obrazowych.