Co znaczą niezrośnięte dodatkowe jądra kostnienia?

Proszę o ocenę wyników badania tomografem.Badanie było wykonane z powodów promieniujacych bólów lewej ręki oraz bólu karku. Niezrośnięty łuk tylny kręgu C1/typu Currarino A/ Kostki dodatkowe pomiędzy wyrostkami kolczystymi C2 i C3-zapewne niezrośnięte dodatkowe jądra kostnienia Wyostrzenia kostne na przednich krawędziach trzonów kręgów C5,C6,C7. Badaniem z wyboru dla diagnostyki ewentualnej dyskopatii pozostaje jednak badanie MR Biorę diclofenak,ból jest mniejszy ale pozostaje drętwienie ręki.

Niezrośnięcie łuku kręgu C1 wymaga konsultacji i opinii lekarza neurologa i współpracy pod kontrolą tego lekarza z fizjoterapeutą. Dodatkowe kostki (owe jądra kostnienia) mogą dawać pewne ograniczenia ale nie powinny być problematyczne. Zmiany krawędzi trzonów C5-C7, mogą ograniczać ruchomość i dawać bolesność i drętwienie palców. Pozdrawiam, Paweł Czarnocki.